– na kole

Za chalupou se nachází les, který (mimo to, že je plný hub) je protkán sítí krásných lesních cest, jejichž povrch nezřídka tvoří kvalitní asfalt vhodný nejen pro kolo, ale také pro in-line brusle.

Kamenice nad Lipou, procházka kolem Kamenice

– historické městečko založené v 1.pol. 13 století se zámkem (pův. středověkým hradem) v klasicistním (pův.renesančním) slohu a anglickým zámeckým parkem s 800 let starou lípou. Ve městě je veškeré vybavení – obchody, lékárna, pivovar atd. (náměstí : cca 15 minut na kole), 2,5 km

Zámek Kamenice nad Lipou + zahrada s 800 let starou lípou.

Drážďany, Barborka, Částrov a zpět.  Projížďka okolními lesy (cca 2 hod. 24 km)

Červená Lhota

je renesanční vodní zámek ve východní části jižních Čech na severu Jindřichohradecka. Zámek s rybníkem, parkem a některými hospodářskými budovami je od roku 2001 národní kulturní památkou České republiky. (cca 1,5 hodiny, 18 km)

Jindřichův Hradec

město v Jihočeském kraji, 43 km severovýchodně od Českých Budějovic na řece Nežárka. Žije zde přibližně 21 tisíc obyvatel. Jeho historické jádro je městskou památkovou rezervací. Značnou část města tvoří rybník Vajgar o rozloze 49 ha. (cca 2 hodiny, 23 km)

Zámek Jindřichův Hradec

třetí největší zámecký komplex v ČR. Původně gotický hrad, později zámek v renesančním a barokním slohu.

Pelhřimov

“královské město” s historickým náměstím, město rekordů (cca 2,5 hodiny, 30 km)

Pelhřimov  – muzeum rekordů a kuriozit

Z dříve provinčního okresního města, o němž nebylo mnoho slyšet, se v průběhu let stalo hlavní město českých rekordů, díky čemuž se Pelhřimov vryl nezaměnitelně do povědomí lidí v celé republice.  (15 minut autem)

Hrad Kámen

Původně gotický hrad byl postaven v polovině 13. století na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován. První písemné zmínky jsou z let 1316 a 1318. Nachází se zde také stálá a velmi rozsáhlá expozice historických motocyklů. (cca 1,5 hodiny, 18 km)

Choustník – velmi známá a rozsáhlá zřícenina

Rozsáhlá zřícenina hradu Choustník se majestátně rozkládá na stejnojmenném vrchu 12 km severovýchodně od Soběslavi v nadmořské výšce 680 m. (cca 2 hodiny, 21 km)

Zámek Žirovnice

Zámek Žirovnice vznikl v Žirovnici z raně gotického hradu. Je chráněn jako kulturní památka České republiky. (cca 1,5 hodiny, 15 km)

Poutní místo Křemešník

Křemešník je výrazný vrch ležící asi 7 kilometrů jihovýchodně od Pelhřimova, jeden z nejvyšších vrcholů Českomoravské vrchoviny a součást Křemešnické vrchoviny. Nadmořská výška vrcholu je 765 m. Křemešník je také významným poutním místem s kostelem Nejsvětější Trojice.Velká pout na Křemešník se koná vždy 8. neděli po Velikonocích (cca 3 hodiny, 32 km)

Telč 

– památka Unesco- jedno z nejhezčích měst u nás s  renesančním zámkem a historickým náměstím. (40 minut autem) Historické jádro Telče je cennou městskou památkovou rezervací a je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. (cca 3 hodiny, 40 km)