Kudy k nám

Naše stavení se nachází u města Kamenice nad Lipou,  poblíž vesnice Březí. Kamenici najdete na půli cesty mezi Jindřichovým Hradcem a Pelhřimovem.

Pro  příjezd směrem od Prahy je několik variant.

1. Po dálnici D1, sjezd Humpolec odbočit na Pelhřimov a tím projet směrem na Jindřichův Hradec.  Na Kamenici sjet druhým sjezdem u Penny Marketu.  Na křižovatce se dáte doleva (směrem z města), podjedete most, přejedete koleje úzkokolejky a odbočíte doleva na  Březí. Dále pojedete vlevo nahoru do kopce. Vesničkou Březí projedete až na její konec ( budete se pořád držet vlevo), podél kamenné zdi vjedete do lesa a pak dále po asfaltové cestě podél louky přijedete až k nám. Druhou možností- především v letních měsících- je využít polní cestu z Gabrielky, která se nabízí na mapách (v zimě se neudržuje). V ideálním případě trvá tato cesta 1 hodinu a 20 minut.

2. Přes Tábor. Z Prahy vyjet po D1, sjet na Benešov a Tábor. U Tábora odbočit z dálnice na Pelhřimov a v Chýnově odbočit na Kamenici nad Lipou přes Křeč, Černovice a Včelničku. Za Včelničkou odbočíte doprava na Březí a dál viz výše. Tato cesta trvá přibližně 1 hodinu a 45 minut.

3. Přes Vlašim. Z Prahy vyjet po D1 a buď sjet na Benešov a zde odbočit na Vlašim, nebo sjet z D1 na kilometru 41 či 49. Z Vlašimi do Pelhřimova vede krásná silnice 1. třídy, na kterou se dá v případě problémů na D1 sjet kdekoliv dál a která bývá téměř vždy volná. Z Pelhřimova pak pokračovat dle varianty 1. Tato cesta trvá přibližně 1 hodinu a 50 minut.