Výlety

Kamenice nad Lipou, procházka kolem Kamenice

– historické městečko založené v 1.pol. 13 století se zámkem (pův. středověkým hradem) v klasicistním (pův.renesančním) slohu a anglickým zámeckým parkem s 800 let starou lípou. Ve městě je veškeré vybavení – obchody, lékárna, pivovar atd. (náměstí : 1/2 hod. pěšky, 4 minuty autem)

Zámek Kamenice nad Lipou + zahrada s 800 let starou lípou.

Červená Lhota

je renesanční vodní zámek ve východní části jižních Čech na severu Jindřichohradecka. Zámek s rybníkem, parkem a některými hospodářskými budovami je od roku 2001 národní kulturní památkou České republiky. (20 minut autem)

Jindřichův Hradec

je město v Jihočeském kraji, 43 km severovýchodně od Českých Budějovic na řece Nežárka. Žije zde přibližně 21 tisíc obyvatel. Jeho historické jádro je městskou památkovou rezervací. Značnou část města tvoří rybník Vajgar o rozloze 49 ha. (15 minut autem)

Zámek Jindřichův Hradec

třetí největší zámecký komplex v ČR -původně gotický hrad, později zámek v renesančním a barokním slohu.  (15 minut autem)

Pelhřimov

“královské město” s historickým náměstím, město rekordů (15 minut autem)

Pelhřimov  – muzeum rekordů a kuriozit

Z dříve provinčního okresního města, o němž nebylo mnoho slyšet, se v průběhu let stalo hlavní město českých rekordů, díky čemuž se Pelhřimov vryl nezaměnitelně do povědomí lidí v celé republice.  (15 minut autem)

Hrad Kámen

Původně gotický hrad byl postaven v polovině 13. století na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován. První písemné zmínky jsou z let 1316 a 1318. Nachází se zde také stálá a velmi rozsáhlá expozice historických motocyklů. (15 minut autem)

Choustník – velmi známá a rozsáhlá zřícenina

Rozsáhlá zřícenina hradu Choustník se majestátně rozkládá na stejnojmenném vrchu 12 km severovýchodně od Soběslavi v nadmořské výšce 680 m. (20 minut autem)

Zámek Žirovnice

Zámek Žirovnice vznikl v Žirovnici z raně gotického hradu. Je chráněn jako kulturní památka České republiky. (15 minut autem)

Poutní místo Křemešník

Křemešník je výrazný vrch ležící asi 7 kilometrů jihovýchodně od Pelhřimova, jeden z nejvyšších vrcholů Českomoravské vrchoviny a součást Křemešnické vrchoviny. Nadmořská výška vrcholu je 765 m. Křemešník je také významným poutním místem s kostelem Nejsvětější Trojice.Velká pout na Křemešník se koná vždy 8. neděli po Velikonocích (30 minut autem)

Lanové centrum Křemešník

Lanový park obsahuje 21 velkých překážek na stromech a 5 překážek nízkých pro nejmenší účastníky.
Park patří k nejvyšším parkům na stromech v ČR, polovina překážek  se nachází ve výšce kolem 10 metrů. Osoba, pohybující se na velkém parku je jištěna tzv. samojištěním (při zdolávání překážek je jištěna pomocí celotělového úvazku).

Telč 

– památka Unesco- jedno z nejhezčích měst u nás s  renesančním zámkem a historickým náměstím. (40 minut autem) Historické jádro Telče je cennou městskou památkovou rezervací a je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. (40 minut autem)